Rozpustilost i intimita. Koncert Terezy Horákové a Jiřího Havrlanta

"Ať už hraje cokoliv, přístup Terezy Horákové se vyznačuje nakažlivou radostí z hudby a lehkostí projevu. Při naslouchání její interpretaci tak může vzniknout hřejivý, avšak klamný pocit, že nacvičit náročné houslové skladby vlastně vůbec není dřina, jenom zábava. "

https://www.hisvoice.cz/tri-vypravy-do-mladeho-podhoubi-komponovane-hudby/?fbclid=IwAR2XLgJ2PUCdMn81VTdmFSvkLcMlWV0Garmv1-NIagK6z3-JZI4vVPr8PTk

Svět Terezy Horákové. Jan Skácel a skladatelé křehkých detailů

"Interpretácia sa stáva zážitkom, v ktorom má každý tón, každé gesto svoje presné miesto a význam."

"Tereza Horáková je v oblasti súčasnej hudby známym 'pojmom'; napriek svojmu mladému veku je medzi autormi vyhľadávanou interpretkou." 

https://www.klasikaplus.cz/reflexe-2/item/8494-svet-terezy-horakove-jan-skacel-a-skladatele-krehkych-detailu

Trochu jiný advent. Orchestr Berg a jeho publikum

"Výkon Terezy Horákové, Štochlovy bývalé žačky, by mě oslnil i u zkušenějších a starších houslistů. To, že již v tak mladém věku (rok narození 1999) dokáže s vyzrálostí a přirozeností vystihnout nejjemnější dynamické a výrazové nuance, navíc v díle takové hloubky, je skvělé..."

https://www.casopisharmonie.cz/kritiky/trochu-jiny-advent-orchestr-berg-a-jeho-publikum.html

Seznamte se: Tereza Horáková

"Terka je naprosto nezaměnitelná a ve svém uměleckém projevu velice přesvědčivá, takže když ji slyšíte hrát, můžete si být jisti, že nikoho nenapodobuje, a i když s jejím pojetím nemusíte souhlasit, jste vždy svědky unikátní hudební kreace."

https://operaplus.cz/seznamte-se-tereza-horakova/

Hudební informační středisko. Premiérované skladby

https://www.musica.cz/tag/tereza-horakova-cs/